אודות
בשדות המרעה הירוקים של דרום אמריקה, מגדלים ה"גאוצ'וס" – הבוקרים הדרום אמריקאיים, את עגלי הבקר הניזונים ממרעה טבעי, המבטיח את טעמו ואיכותו של הבשר.

סוד טעמו של הבשר ברשת "אל גאוצ'ו" נמצא בבחירת נתחי הבקר, חיתוכם, יישונם במקררים מיוחדים וצלייתם הייחודית על גריל פחמים, אשר מלטף את הבשר בארומה המיוחדת רק לנו.
המטבח הארגנטינאי הוא פשוט אך אנין טעם, ואנו ב"אל גאוצ'ו" מנסים לשמר את טעמיו, תיבוליו ושילוביו, על מנת ליצור ללקוחותינו פינה ארגנטינאית אותנטית בישראל.

רשת מסעדות "אל גאוצ'ו" פועלת בישראל מאז 1982, ולה סניפים בכל רחבי הארץ.
לרשת 3 סניפים כשרים : בחיפה,ירושלים ונתניה, ו-2 סניפים כשרים למהדרין בראש"לצ וברמת גן.

מזה 4 שנים מקיימת רשת אל גאוצ'ו סדנאות בישול בשר במסעדות הרשת המועברות ע"י שף אל גאוצ'ו ניקי גרנר וכוללת ארוחת ערב חגיגית במיוחד.
סדנאות הבשר של רשת אל גאוצ'ו זוכות להצלחה רבה וכיום נפתחות כ25 סדנאות בשר בשנה.

בנוסף, רשת "אל גאוצ'ו" מפעילה שירותי קייטרינג "על גלגלים", אירוח כפרי, סדנאות בשר וסעודות קרניבורים. אלו מקצת מהשירותים שאנו מתמחים בהם למעלה משני עשורים, ואשר הקנו לנו את השם החזק בתחום הבשר.

רשת המסעדות אל גאוצ'ו מזמינה אתכם לקיים את הארוע הבא אצלנו במסעדות !
ניתן לערוך אירועים עם הרבה בשר במסעדות אל גאוצ'ו על טהרת האוכל הארגנטינאי עם התפאורה, האווירה, הריחות והבשר שרק אל גאוצ'ו יודעים להגיש כבר למעלה מ-25 שנה.

ברשת המסעדות הגריל דרום אמריקאי -אל גאוצ'ו ניתן גם להזמין שולחן און ליין דרך האתר!
בלי המתנה ובלי מאמץ מיוחד -לוחצים על הזמנת שולחן באל גאוצ'ו ,ממלאים את פרטי ההזמנה והזמנת השולחן נשלחת למסעדה המבוקשת און ליין. אנו נדאג להתקשר עימכם בחזרה ולאשר את פרטי הזמנת השולחן שלכם.תהנו.

הבלוג 'הבולסת' נכתב על ידי טום דננברג, קרניבור אמיתי.

בתיאבון,
צוות אל-גאוצ'ו