הבולסת חוקרת: עושים ביזנס באל גאוצ'ו

החלום הגדול שלי היה להיות אדון לעצמי. תמיד רציתי לנהל עסק ולעשות לביתי ולא למען אחרים. אני אוהב לעשות את מה שאני רוצה ומה שעושה לי טוב, ולא מה שאחרים מכתיבים לי לעשות. לאחרונה דברים התחילו להתגלגל בצורה קצת שונה. בעקבות פגישה שהייתה לי לפני מספר חודשים בחברה חמימה וביתית, עם אדם חייכן ומקסים החלטתי לשנות כיוון בחיים. העניינים זזו כל כך מהר שתוך ימים בודדים הקמתי את העסק הראשון שלי והתחלתי לעבוד למעני ולמען ביתי. והכי חשוב התחלתי ליהנות ממה שאני עושה.

כל בעל עסק יודע שהאינטראקציה הכי חשובה היא מול אנשים. גם בעולם הטכנולוגי שלנו, שום מייל או מחשב לא יכול להחליף שיחות, פגישות, לחיצות ידיים וחיוך. אחת ההחלטות הראשונות שלי הייתה שאת פגישות העסקים שלי לא אקיים בבתי קפה. לטעמי פגישה צריכה להתנהל בנוחות ונינוחות ופגישה טובה היא פגישה על קיבה מלאה. אז מה יותר טוב מלערוך את פגישותיי העסקיות במסעדת בשרים משובחת?

אתמול קבעתי פגישת עסקים עם בחור צעיר ומאוד נחמד בשם יואב בסניף הבת ימי של אל גאוצ'ו. לפני הפגישה החלטתי לעשות טיול קצר לאורך הטיילת והים הנפלא של בת ים. שאפתי את האוויר הנעים, התמלאתי ביטחון, חייכתי לעצמי ונכנסתי למסעדה.

יואב עדיין לא היה שם, ולכן היה לי זמן להתרשם מהמסעדה. שוטטתי לעצמי ברחבי הסניף, העיצוב של המקום יפה מאוד, מצד אחד חדשנות ועדכניות ומהצד השני שמירה על האותנטיות של אל גאוצ'ו ושל ארגנטינה. ברקע התנגנה לה מוזיקה דרום אמריקאית שקטה ונעימה ואני נעמדתי מול הגריל-מן שממוקם במרכז הסניף וצפיתי בנתחי הבשר שמונחים על ידיו באומנות על הגריל. בשלב הזה כבר כמעט שכחתי שאני נמצא במקום לצורך פגישת עסקים ומה שעניין אותי זה רק הבשר.

פגישה עסקית באל גאוצ'ו בת ים
מיקס בשר - לפני

לפתע פנה אליי בחור צעיר שהציג את עצמו כאבי, מנהל המסעדה. אבי שאל אותי האם אני קשור לקבוצה שאמורה להגיע למסעדה. שאלתי אותו באיזו קבוצה מדובר, והוא הסביר לי שמגיעה קבוצה של אנשי עסקים מגרמניה לאכול במקום. הוא הוסיף ואמר שאירועים עסקיים במסעדה הם עניין שבשגרה. לפני שהוא סיים לספר לי, קיבלתי שיחת טלפון מיואב שהתנצל בפניי על כך שבהתראה כה קצרה הוא מודיע לי שהוא לא יוכל להגיע. ברגע הראשון חשבתי לעזוב את המקום, אבל במחשבה שנייה החלטתי להישאר - אם אני כבר כאן, לוותר על 300 גרם של סטייק פילה עסיסי וורדרד זה גובל בפשע.

לאחר מספר דקות הגיעה קבוצת אנשי העסקים מגרמניה. לא עברה חצי שעה ומצאתי את עצמי איתם. אחרי כמויות הבירה ששתינו שם (תאמינו לי שלא פשוט לעמוד בקצב שלהם). הבנתי שפגישות עסקים במסעדה זאת הדרך הטובה ביותר לעשות עסקים. כבר הייתי קרוב מאוד לסגור כמה עסקאות משמעותיות עם שלושה מהגרמנים החביבים שישבו בסמוך אליי, ולמרות שאלכוהול ממש לא הצליח 'להפיל אותם' הוא עוזר להם להיפתח ולהיות יותר נינוחים ושמחים.

ואז האוכל התחיל לזרום לשולחן: התחלנו עם נקניקיות צ'וריסו, מסתבר שהגרמנים ממש אוהבים את זה ואתמול גם הבנתי למה - הן היו ממש טעימות. בן המלצר פינק אותנו גם בצלחת של כנפיים ובכמה אמפנדות של בשר. לאחר מכן, לפי המלצתו של הזמנו כמה מיקסים של קילו לשולחן. מדובר במיקסים שכוללים אנטריקוט, אסאדו וסינטה וזה בהחלט גרם גם לגרמנים לוותר על הנימוסים שלהם וללקק את האצבעות. כמויות כאלה של בשר ושילוב טעמים כזה מנצח לא יכול להשאיר חובבי בשר אמיתיים אדישים. את הקינוח אני כבר לא ממש זוכר, הצ'ורוס היה כל כך פריך ומתקתק שזה היה סיום מעולה לארוחה מצוינת.

חוגגים אירוע עסקי באל גאוצ'ו
ואחרי...

נתתי קצת לשלושת הגרמנים להתבשל בינם, לבין הבשר והבירה. הבנתי שאת העסקאות האלה אין מצב שאני לא סוגר. חשבתי כבר על הצעד הבא שלי. תהיתי ביני לבין עצמי אם זה לא יהיה מוגזם לבקש ממנהל המסעדה שיעדכן אותי בכל פעם שנערכים מפגשים או אירועים עסקיים במסעדה. ושלא יעלו לכם רעיונות לראש, אל גאוצ'ו בת ים זאת הטריטוריה שלי, את פגישות העסקים שלכם אתם בהחלט יכולים לערוך במקום, אבל בבקשה תשאירו גם לי קצת...

בינתיים הפלגתי עם החלומות שלי, פנטזתי על החברה שלי שגדלה. חשבתי על עשרות העובדים שאני מעסיק וכבר ראיתי את אירוע החברה הראשון שאני עושה במקום. ערב גיבוש במסעדת אל גאוצ'ו בבת ים יכול להיות מרענן מאוד. לפי דבריו של אבי, מתקיימים בסניף אירועים עסקיים רבים, ביניהם לא מעט אירועים של חברות קטנות ובינוניות. כמובן שאפשר לשלב בהם מוזיקה, קריוקי, הקרנות של סרטים או מצגות על מסך גדול וכל אופציה או רעיון אחר וכמובן - הרבה בשר.

את יואב כבר כמעט שכחתי, על העסקאות שחתמתי עם החבר'ה מגרמניה אני מעדיף לא להרחיב, אבל בעוד קצת יותר משלושה חודשים אני במינכן, הולך עם יורגן, פרנץ' ויוהנה לראות את באיירן מינכן נגד בורוסיה דורטמונד. אני מאוד מקווה שמדובר בהוצאה מוכרת...


הוסף תגובה :
נושא
תוכן
שם הכותב
דוא"ל