הבולסת חוקרת: שבועות באל גאוצ'ו
חג שבועות הינו חג של חובבי הגבינות למיניהם (באמת יש אנשים כאלה בעולם?) ובשבילי זאת מעט בעיה. אני וגבינות לא ממש מסתדרים, אולי קצת צהובות, אבל לא מעבר לזה. לעומת זאת את אהבתי הגדולה לבשר כולכם כבר בוודאי מכירים. אז מה עושה אחד כמוני בחג השבועות? איך אני מסתדר עם כל הגבינות, הפשטידות ושאר המאכלים "המוזרים" שאוכלים בחג הזה?

אתם בהחלט יודעים את התשובה בלי שאתן לכם אותה. גם את שבועות אני חוגג עם בשר, כי ככה אני חוגג כל חג. אין מצב שחג יעבור אצלי בלי כמה קילוגרמים של סטייק אנטריקוט, אסאדו, סינטה או סטייק פילה. ולא משנה אם מדובר בחג של גבינות, או חג שאוכלים בו מאכלי ים, או כל המצאה אחרת. על שולחן החג שלי חייבים להיות מונחים נתחים עסיסיים של בשר, אסאדו, אנטריקוט ועוד.

למזלי את החג הקרוב אני עושה אצל משפחתה הדרום אמריקאית של יעל, אז הם לחלוטין זורמים איתי. כולם במשפחה אוהבים בשר כמוני ולכן את חג שבועות נחגוג הפוך ממה שכולם חוגגים בדרך כלל. במקום גבינות יהיו נתחים של בשר, במקום פשטידות יוגש לשולחן אסאדו ואת הפסטה יחליף סטייק אנטריקוט. נקניקיות צוריסוס יוגשו כתחליף לבלינצ'סים וגם את הקינוח המסורתי נשנה כי אני לא אוהב גבינה, לכן יהיו עוגות שוקולד ומוס.

שבועות באל גאוצ'ו - טנא של בשרים

כמו בכל חג אצלנו מחלקים את ההכנות בין כולם. בגלל הפעם הקודמת שהבאתי למשפחתה של יעל את מוצרי בשר הפרימיום של אל גאוצ'ו הוטלה עליי המשימה הזאת שוב. כל הצד הברזילאי של המשפחה מאוד התלהב מהבשר המשובח ולכן התבקשתי להביא שוב ממוצרי הפרימיום של אל גאוצ'ו, נתחי אנטריקוט למבוגרים ולילדים קציצות, צוריסוס והמבורגרים.

דודה של יעל התחייבה להכין בשר אסאדו איכותי ביותר ואל דאגה, גם הקינוח יהיה משובח מאוד. אחות של יעל דואגת להביא לי את עוגת מוס השוקולד הכי טעימה שאכלתי בחיי ואכלתי לא מעט עוגות מוס שוקולד בחיים. בקיצור, לקראת חג שבועות אנחנו מסודרים לחלוטין עם המון בשר וגם קינוח טעים אחריו.

אז חובבי הגבינות יאכלו בחג הקרוב כל מיני מאכלים שמורכבים מגבינות, שמנת, חלב ודברים דומים. ואם הם אוהבים את זה אני בטוח שיהיה להם חג שבועות שמח והם ייהנו. אבל אין שום הנאה בעולם שמשתווה להנאה של אכילת בשר. כל ביס מנתח של סטייק אנטריקוט הוא עולם ומלואו, ואם יודעים לעשות אותו כמו שצריך והסטייק יוצא במידה העשייה הנכונה, אז השמיים הם הגבול.

אין לי ספק שגם מרבית חובבי הגבינות המובהקים אוהבים לאכול בשר. ולכן אני בטוח שאחרי שהם יקראו על חג השבועות שלי הם ישקלו את עניין הבשר בארוחת החג שלהם. וגם אם לא, למחרת הם בוודאי ידאגו לארוחה בשרית טעימה ודשנה. כי בינינו, מי מסוגל לאכול גבינות יומיים ברציפות, או יותר נכון לומר, מי מסוגל להישאר ללא בשר במשך יומיים שלמים. 

מסדרים את שולחן החג? הנה מספר עצות להתאמת היין לאוכל. לחצו כאן
 
הוסף תגובה :
נושא
תוכן
שם הכותב
דוא"ל