הבולסת חוקרת: סדנת בשר בחופש הגדול
החופש הגדול בפתח, זוהי התקופה שנחשבת כחג הגדול של הילדים ובני הנוער והאסון הגדול של הוריהם. אין ילד שיגיד לכם שהוא לא אוהב חופש גדול ואין הורה שיגיד לכם שהוא מאושר בתקופה הזאת ויודע איך לעזור לילדיו להעביר בו את הזמן. אבל זה לא חייב להיות ככה ולכן אספר לכם את הסיפור שלי מלפני המון שנים.

הימים היו ימי קיץ שנת 1989, רק כמה חודשים קודם לכן חגגתי את בר המצווה שלי והפכתי לגבר שיודע לאכול בשר. מאז כמובן שלא הפסקתי לאכול בשר בכמויות ובעיקר התחדדה אהבתי לסטייק אנטריקוט. הוריי ששמו לב לאהבתי המופלגת לבשר, החליטו לתת לקרניבור שבתוכי להגשים את חלומו.

ואתם בטח שואלים את עצמכם מה היה החלום שלי באותם ימים, באותו חופש גדול? אז ככה, הייתה לי חיבה גדולה לבישולים ובעיקר כמובן למתכוני בשר. במשך ימים ארוכים הייתי יושב עם ספרי בישול, קורא, צופה בתמונות ומת להכין את מתכוני הבשר שראיתי, כי לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים.

סדנת בשר באל גאוצ'ו

כל הזמן דיברתי עם הוריי ואמרתי להם שאני רוצה ללכת ללמוד לבשל, אבל לא עניין אותי בישול, אלא רק מתכוני בשר. ולכן הסברתי להם שאני לא רוצה ללכת להיות שף או טבח, אלא אני רוצה ללכת לסדנת בשר, ללכת ללמוד את כל הסודות של הבשר, לדעת איך לטפל בסטייק אנטריקוט ולהיות מומחה בהכנת בשר על האש.

להזכירכם מדובר על תקופה אחרת מהתקופה בה אנו חיים היום, אני מדבר איתכם על תקופה שעוד לא היה בה אינטרנט, על יותר מ-20 שנים אחורה במנהרת הזמן. בימים ההם לצערי הרב לא היו עדיין סדנאות בשר של רשת אל גאוצ'ו ובכלל לחפש ולמצוא דברים כמו סדנת בשר היה דבר מסובך ביותר. על גוגל אף אחד לא חשב אז ולכן היה מאוד בעייתי למצוא את מה שחיפשת וזה בלשון המעטה.

בסופו של דבר הוריי מצאו לי מקום מסוים (שאינני זוכר את שמו, בכל זאת עברו למעלה מ-20 שנים) בו נערכה סדנת בשר. ואין לכם מושג כמה נהניתי, כל יום במשך שבועיים כל מה שעשיתי זה למדתי מתכוני בשר, הכנתי אותם ולבסוף כמובן גם אכלתי. למזלי למדתי עשרות מתכוני בשר באותה סדנת בשר, מתכונים לכל סוג בשר שרק חלמתם עליו, מסטייק אנטריקוט, דרך אסאדו ועד פילה וסינטה.

באותו קיץ אכלתי כמויות אדירות של סטייק אנטריקוט, דבר שאז התבטא בעלייה של כמה קילוגרמים במשקלי, אבל האמינו לי שזה היה שווה כל גרם. אמנם היום במחשבה לאחור אותה סדנת בשר לא הייתה הדבר הכי מקצועי בעולם, אבל לנער בן 13 שרק רצה ללמוד מתכוני בשר ולדעת את כל הסודות הכמוסים שלו זה לחלוטין הספיק.

סדנת בשר אל גאוצ'ו

מאז לצערי הזנחתי את הנושא, את מרבית מתכוני הבשר הספקתי לשכוח וכך גם את כל הסודות שלמדתי. הדבר היחיד שלא שמתי בצד מאז זה את אהבתי לבשר בכלל וסטייק אנטריקוט בפרט. ועכשיו, בחופש הגדול הנוכחי, למרות שאני כבר לא בגיל בית ספר, אני שוקל לנצל את הזמן ולהירשם לסדנת בשר של אל גאוצ'ו. אני בטוח שהסדנה תזכיר לי דברים ששכחתי ובעיקר תלמד אותי דברים חדשים שלא ידעתי מעולם על בשר. מה שבטוח שגם בסדנת הבשר של אל גאוצ'ו אני איהנה מהרבה בשר, סטייק אנטריקוט משובח ואין ספק שיהיה לי טעים.
 
 
הוסף תגובה :
נושא
תוכן
שם הכותב
דוא"ל