הבולסת חוקרת: הקשר בין בשר לכדורגל
טורניר הכדורגל הקופה אמריקה (אליפות דרום אמריקה) נמצא בעיצומו וחובבי הכדורגל עוקבים אחריו בדריכות. לאחר שאתם כבר יודעים על אהבתי הגדולה לבשר ולאחר שסיפרתי לכם על חיבתי האדירה לכדורגל, החלטתי לבדוק מה הקשר בין בשר לכדורגל והאם בכלל הוא קיים. הבדיקה שלי מתמקדת במדינה המארחת את הקופה אמריקה, שנחשבת גם המועמדת לזכייה, ארגנטינה.

השורה התחתונה של הבדיקה שלי (כמובן שהיא לא מחקר מדעי) אומרת שבהחלט יש קשר ישיר בין אהבה למשחק הכדור, לבין אהבה לנתחי סטייק אנטריקוט עסיסי או בשר אסאדו. בארגנטינה האהדה לכדורגל ולנבחרת היא עצומה, בכל משחק שהנבחרת משתתפת בקופה אמריקה המדינה מושבתת לחלוטין. כמו האהבה העצומה שיש בארגנטינה לכדורגל, כך גם האהבה לבשר והוא אחד המאכלים הנפוצים והאהובים במדינה. כמעט בכל מפגש בו צופים חברים יחד במשחקי הנבחרת, הבשר הוא חלק בלתי נפרד מהתפריט.

נבחרת ארגנטינה קופה אמריקה אל גאוצ'ו
(נבחרת ארגנטינה במשחקי הקופה אמריקה)

כמו שכבר הזכרתי הקופה אמריקה נערך השנה בארגנטינה ולכן אני מתמקד בה. כולם יודעים וזה לא סוד שהכדורגלן שנחשב לטוב בעולם, ליונל מסי, מגיע מארגנטינה. עובדתית גם כמויות בשר גדולות ובעיקר איכותיות מגיעות ממדינה זו לכל רחבי העולם. ארגנטינה היא אחת מהמדינות בהן יש את המספר הגדול ביותר של "משוגעים" שלא מסוגלים לחיות ללא כדורגל. גם בצריכת הבשר האדום הארגנטינאים הם הראשונים בעולם והם אוכלים בשר בקר יותר מבכל מדינה אחרת ברחבי הגלובוס.

בין המאכלים הפופולאריים ביותר בארגנטינה ניתן למצוא לא מעט מאכלי בשר. המאכלים הנפוצים ביותר במטבח הארגנטינאי הם בשר אסאדו, סטייק אנטריקוט, נקניקיות צוריסוס ועוד. על האהבה הגדולה של הארגנטינאים לבשר לא צריך להכביר במילים, כל אדם שמכיר מישהו מארגנטינה או שיש לו קרוב משפחה ארגנטינאי, יודע שכאשר הוא יוזמן לארוחה בבית של אותו מכר או קרוב הבשר ישלוט בתפריט והוא יזכה לנתחים רבים, עסיסיים וטעימים של סטייק אנטריקוט ובשר אסאדו משובח.

(אסאדו ארנטינאי כהלכתו. עושה לי חשק לאל גאוצ'ו...)

במקביל לכך, כל חובב ספורט ואוהד כדורגל מכיר את האהדה האין סופית של אוהדי הכדורגל בארגנטינה לקבוצותיהם וכמובן לנבחרת הלאומית. מספיק לראות מה קרה ברחובות בואנוס איירס רק לפני כשבועיים, כאשר ריבר פלייט ירדה לליגה השנייה בארגנטינה. כשהנבחרת משחקת בקופה אמריקה או בכל טורניר אחר הרחובות ריקים, האנשים מתקבצים בבתים, במסעדות ובפאבים, מעודדים את הנבחרת ואוכלים כמויות אדירות של בשר אסאדו וסטייק אנטריקוט.

אחת החוויות הגדולות ביותר שיכול לחוות אוהד כדורגל שהוא גם חובב מושבע של בשר (וכמו שהעלתה הבדיקה שלי, רוב אוהדי הכדורגל אוהבים גם בשר) היא צפייה במשחק של נבחרת ארגנטינה בקופה אמריקה עם חבר'ה ארגנטינאים. אם המשחק הוא נגד היריבה השנואה ברזיל זאת בכלל חוויה ואם זה קורה בגמר הקופה אמריקה זו יכולה להיות חוויה בלתי נשכחת.
מרדונה - אל גאוצ'ו
(מישהו שיודע משהו על כדורגל וסטייקים. מרדונה)

פעם אחת בחיי התמזל מזלי וזכיתי לראות משחק של ארגנטינה נגד ברזיל בקיבוץ אור הנר. מי שמכיר את הקיבוץ יודע שהוא הוקם בעיקרו על ידי עולים מארגנטינה. הייתי שם בגמר הקופה אמריקה הקודם וצפיתי יחד עם כל החברים הנפלאים במשחק. החוויה הייתה עצומה, הבשר שאכלתי היה משובח, האסאדו היה טעים להפליא וטעמו של סטייק האנטריקוט הזכיר לי את טעמו של האנטריקוט האהוב עליי, של רשת אל גאוצ'ו.

לצערי אותה חוויה לא הייתה מושלמת כי באותו גמר קופה אמריקה ברזיל הביסה את ארגנטינה. אבל עדיין זו הייתה חוויה אדירה ונהניתי מבשר טעים ומשובח ומאווירה נפלאה. מי יודע, אולי גם בקופה אמריקה הנוכחי ברזיל וארגנטינה יפגשו במשחק הגמר, אז אראה את המשחק במסעדת אל גאוצ'ו עם הרבה חברים ואוכל בשר אסאדו, סטייק אנטריקוט ופילה שכל כך אהובים עליי ומסתבר שגם על כל אוהד כדורגל אחר ברחבי העולם.
 

 
הוסף תגובה :
נושא
תוכן
שם הכותב
דוא"ל