הבולסת חוקרת: מה נבשל לחגים?

החגים מתקרבים בצעדי ענק, ואני, כמו כל אדם במדינת ישראל מתרגש מאוד. אין דבר שיותר מרגש אותי מארוחות חג עם המשפחה. וכמו שאתם כבר בטח יודעים, חגים אצל המשפחה הדרום אמריקאית של יעל, זאת בכלל חוויה גדולה. חוויה שתמיד כוללת הרבה בשר משובח מכל המינים והסוגים, ובעיקר אנטריקוט ללא הגבלה.

לקראת ראש השנה וסוכות, החלטתי לבדוק יותר לעומק וברצינות את מוצרי בשר הפרימיום של אל גאוצ'ו. וזה לא שאני לא מכיר אותם, אבל רציתי לטעום אותם שוב לפני שאחליט אם כדאי להביא אותם הביתה גם לחגים הקרובים (או שאולי סתם חיפשתי תירוץ). בכל מקרה, אם רוצים לבדוק בשר צריך לעשות את זה כמו שצריך, לפי כל התקנים והחוקים המחמירים ביותר. ולכן, החלטתי יחד עם יעל, להזמין את חברינו הקרובים ביותר למנגל אצלנו במושב.

הרעיון היה מאוד פשוט, ניקח את מוצרי בשר הפרימיום של אל גאוצ'ו, את כולם: סטייק אנטריקוט, קבבונים, המבורגרים, נקניקיות צ'וריסוס וקציצות. ונצלה אותם על האש, ואני כמובן מדבר על כמויות, כי לי ולחברים שלי יש תיאבון בריא מאוד, במיוחד כאשר בשר נמצא על הפרק. החלטנו שלא לספר לחברינו על מקור הבשר - לא נגלה להם שמדובר במוצרי הבשר של אל גאוצ'ו, ולפי התגובות, אנחנו כבר נדע מה התוצאה, והאם הבשר של אל גאוצ'ו באמת כזה טעים, או שאני סתם משוחד.

בסוף השבוע האחרון ערכנו את מבחן הטעימה: ביום חמישי בערב הגיעו אלינו כל החברים והבשר זרם כיד המלך. כמויות מטורפות של אנטריקוט, המבורגרים וצ'וריסוס. הקציצות והקבבונים שימשו כמנות פתיחה ונשנוש.

מוצרי בשר פרימיום של אל גאוצ'ו


עוד לפני ששאלנו אותם, ידענו שמבחן הטעימה עבר בהצלחה יתרה. החברים שלנו נהנו מכל רגע, טרפו את הבשר בהנאה ולצערי הרב, לא השאירו כלום. אני בניתי על שאריות לארוחת הערב של יום שישי, אבל כמו שבטח תיארתם לעצמכם, זה לא קרה.

כששאלנו אותם, נתקלנו בתגובות כגון: "מאיזה קצביה הבאת את הבשר?", "זה הבשר הכי טעים שאכלתי בחיי", "עסיסי, רך, טעים, אין דברים כאלה!".

אז אחרי הבדיקה החלטנו סופית שאין לבשרים האלה בכלל מה להתבייש, שאפשר להביא את הבשר המשובח של אל גאוצ'ו גם לראש השנה, והבנתי שאליי הביתה כבר לא ייכנס בשר אחר. כשארצה לפנק את עצמי, או את חבריי בסטייק אנטריקוט משובח, לא אתפשר על פחות מהאנטריקוט של אל גאוצ'ו. כנראה לא סתם בחרו לקרוא לסדרת מוצרי הבשר האלה "פרימיום". אחרי המבחן שעשינו, הבנו שלא רק אני חושב שמדובר בבשר הטעים והמשובח ביותר שאכלתי, גם כל החברים שלי חושבים את אותו הדבר, והם ממש לא משוחדים כמוני...

בחגים הקרובים שוב נחגוג בקרב המשפחה הדרום אמריקאית שלנו, ושוב יהיה המון בשר על האש ועל השולחן. אז שתהיה לכולכם שנה טובה ותדאגו לבלות עם כמה שיותר בשר בראש השנה, כי ככה צריך לפתוח שנה חדשה.

הוסף תגובה :
נושא
תוכן
שם הכותב
דוא"ל