הבולסת חוקרת: לפני הביקור בסדנת הבשר

אני באמת מתרגש, וזה לא קשור לחגים המתקרבים, זה לא קשור לעונת הכדורגל שנפתחה לאחרונה, ולעוד הרבה דברים טובים שקרו לאחרונה וצפויים לקרות בעתיד. אני מתרגש מסיבה אחת קטנה ופשוטה מאוד, בחודש הבא אני הולך לסדנת בשר של אל גאוצ'ו. החלום הגדול שלי סופסוף הולך להתגשם, אני הולך ללמוד על בשר מהמומחים. אני מתרגש כמו ילדה קטנה לפני הביקור של הטין אנג'לס בישראל.

מרוב התרגשות החלטתי ללמוד על בשר לפני הסדנה, לקרוא, להבין יותר, כדי שבסדנה אוכל ללמוד טוב יותר, ואולי לצאת ממנה כמומחה קטן של בשר. ואיך בעצם לומדים על בשר? היום זה די פשוט, לפחות בנוגע לחומר התיאורטי. בזכות האינטרנט אפשר לשוטט ולמצוא חומר רב על כל נושא שרק רוצים, ובין היתר גם על בשר.

בתחילת הלימוד שלי בחרתי ללכת לבסיס, למולדת הבשר, ולכן התחלתי לחפש ולקרוא חומר רב על דרום אמריקה. בעיקר התמקדתי בחומר על ארגנטינה, אורוגוואי וברזיל, אבל לא פסחתי גם על מדינות אחרות בדרום אמריקה, שאולי נחשבות בישראל לפחות מוכרות.

במהלך הלימוד שלי גיליתי המון עובדות מאוד מעניינות שקשורות לדרום אמריקה ולבשר. גיליתי למשל שבארגנטינה צריכת הבשר היא הגבוהה ביותר בעולם, והצריכה לנפש של בשר בקר כמעט משולשת מהצריכה בישראל.

מוצרי בשר פרימיום של אל גאוצ'ו


אחרי שקראתי על דרום אמריקה ועל כל תרבות הבשרים שם, עברתי לקרוא חומר רב על כל סוגי הבשרים הקיימים. קראתי על חלקי הפרה, קראתי על סוגי נתחים כמו: אנטריקוט, פילה, סינטה ושייטל, קראתי על בשרים אחרים כמו כבש וטלה, וזה הרגיש לי ממש כמו לימודי תיאוריה של נהיגה. לרגע חשבתי שאני כבר יכול לגשת לטסט, אבל אז נזכרתי שעדיין לא למדתי את החומר המעשי.

אז המשכתי ללמוד ולקרוא עוד חומר. והאמת, זה כבר היה החלק הקשה, כי קראתי על סוגים שונים של הכנת הבשר, על בשר בקדירה, תנור, טיגון, על האש ועוד. ולבסוף הצצתי במתכונים, זה כבר שבר אותי, כמה אפשר לקרוא על בשר בלי לטעום אפילו ביס קטן?! לכן החלטתי לעצור עם החומר התיאורטי והזמנתי כמה חברים לחגיגה קטנה של בשר על האש.

כל יום שעובר הציפייה והמתח שלי גוברים לקראת סדנת הבשר. מכיוון שאני הולך רק למסעדות כשרות, בחרתי בסדנת הבשר של אל גאוצ'ו שתיערך במסעדה הכשרה בראשון לציון. אז עוד קצת פחות מחודש אני מקווה שאעבור את הסדנה בהצלחה ואקבל את הרישיון שלי כמומחה בשר. אם לא אצליח להתאפק, אוותר על המסעדה הכשרה ואלך לסדנה שתתקיים בתחילת החודש במסעדת אל גאוצ'ו בהרצליה. אחרי הסדנה ואחרי שאקבל את הרישיון, אני מבטיח לספר לכם איך היה.

הוסף תגובה :
נושא
תוכן
שם הכותב
דוא"ל