סדנת בשר של אל גאוצ'ו בסניף הרצליה
ביום שני האחרון השתתפתי בסדנת בשר של רשת אל גאוצ'ו שנערכה בסניף הרצליה. לסדנא היו שני חלקים, החלק הראשון עסק ביין והשני בבשר.

החלק הראשון הועבר על ידי נציג של חברת רקאנטי שהסביר לנו על איכויות היין השונות ועל ההבדל בין זני הענבים השונים. היה מעניין לגלות שישראל נחשבת חלק מ'עולם היין החדש' הכולל את אוסטרליה, צ'ילה ומדינות נוספות. טעמנו מס' סוגים של יין, כולם היו טעימים ומיוחדים.

סדנת בשר באל גאוצו - הרצאה בנושא יין

לחלק השני הגעתי שמח וטוב לב, הוא לווה בהרצאה של השף יוסי גולן שועל ותיק בתחום וקרניבור מומחה מטעם רשת אל גאוצ'ו. לוח עם הסבר על חלקי הפרה הוצב בראש הכיתה והמלצרים התחילו להזרים חתיכות בשר אל השף. בשלוות רוח יוסי תלה חתיכת בשר גדולה על רשת ברזל עם ווים מחודדים שתפסו אותה. באותו שלב התחילו להגיע המנות. למנה ראשונה הוגש קרפצ'יו טעים חמצמץ ומתובל, אמפנדות במילוי תירס, פטריות ובשר וצ'וריסוס עסיסי.

סדנת בשר אל גאוצ'ו - קרפצ'יו
סדנת בשר אל גאוצ'ו - קרפציו

תרבות הבשר הארגנטינאית אינה נחלתי אבל נראה לי מגניב שיש עמים שלמים שהקטע שלהם הוא לבלוס בשר כסטנדרט, מסתבר שהבשר מאוד זול בדרום אמריקה ופה מתחיל הצידוק של הבלסנים הכי לא פוליטיקלי קורקט שיש. למנה העיקרית הוגש אנטריקוט, סינטה ופרגיות. הבשרים הוגשו על אינצ'ילדה לוהטת והיו טעימים מאוד. בשלב הזה למדנו מהשף על יישון בשר ועל הדרכים המוצלחות לעשות זאת. מסתבר שיש שיטות שונות ומעניינות ליישן  בשר. לי כל העניין נראה קריפי לגמריי, לפחות כמו העובדה שאניטה פללי פחלצה את הכלב שלה. בחלק הזה של הערב כבר יישמתי על הבשר את מה שלמדתי בהרצאה על היינות וראיתי איך הטעם של הבשר מושפע מטעם היין.

סדנת בשר אל גאוצ'ו - אנטריקוט

בסופו של הערב קינחנו בסלט פירות ובפלאן, הערב נגמר ולסיום קיבלנו כמה מתכונים שווים. דידיתי לעבר האוטו בכבדות, חושב על כל הפרות שנספו בארוחה וכמה טוב שהן בבטן הנאמנה שלי ולא בשל מישהו אחר.

סדנת בשר באל גאוצ'ו - ארוחת בשר
 
הוסף תגובה :
נושא
תוכן
שם הכותב
דוא"ל